Aktualności

2021-​06-​18

ROK AKADEMICKI 20221

W tym kończącym się sezonie, z powodu obostrzeń epidemiologicznych, nie mogliśmy się z Wami spotykać w budynkach UAM. Dołożyliśmy jednak wielu starań, aby ta uciążliwość była jak najmniej dotkliwa dla kolorowych studentów. Dlatego też materiały opracowane z najwyższą starannością przez naukowców UAM zaprezentowały szeroką paletę dziedzin uprawianych w murach Uczelni.

Dziękujemy naszym patronom honorowym, partnerom, partnerowi strategicznemu PKO Bankowi Polskiemu oraz patronom medialnym za zaufanie i doskonałą współpracę mimo utrudnionych warunków.

Życzymy wszystkim udanego odpoczynku w sezonie letnim i mamy nadzieję, że w sezonie 202122 będzie nam dane spotkać się w świecie realnym!

2021-​06-​18

ZAKOŃCZENIE

W ramach X edycji Kolorowego Uniwersytetu w roku akademickim 202021 nawiązaliśmy współpracę z Konsulatem Irlandii, której efektem jest prezent w postaci dydaktycznego materiału prosto z siedziby Konsulatu! Wicekonsul Honorowy Irlandii p. Krzysztof Schramm na koniec tegorocznej edycji, przy współpracy z Uniwersyteckim Studiem Filmowym, zaprasza kolorowych absolwentów do Irlandii.

2021-​06-​11

BALONOWA PRZYGODA Z FIZYKĄ

Pękamy z dumy!

Balonowa przygoda z fizyką bardzo mocno spodobała się kolorowym studentom z SP nr 1 w Gostyniu – gify za czynny udział w zajęciach wyruszą w drogę w przyszłym tygodniu!:)

BRAWO!

2021-​06-​01

KOLOROWY DZIEŃ DZIECKA

Dziś wyjątkowy dzień, a tym samym święto kolorowych studentów!

Życzymy, by uśmiech, pozytywna energia i ciekawośc świata nigdy Was nie opuszczały!

Dodatkowo, z tej okazji na skrzynki pocztowe rodziców/​nauczycieli powędrował mail z niespodzianką okolicznościową, czyli linkiem do specjalnie na tą okolicznośc przygotowanych zajęć przez naszego partnera z Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego pt. “Ptaki w mieście”.

Dobrego oglądania!

2021-​05-​26

Z PLECAKIEM I LUPA NA ROZDROŻACHPRZEZ OCENAY, LĄDY I MORZA

Studentów gr. II zachęcamy do zapoznania się z materiałem dydaktycznym, który powędrował juz na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców. Naukowcy z Ogrodu Botanicznego zapraszają w niezwykle ciekawą podróż!

Pozdrawiamy!

2021-​05-​25

BALONOWA PRZYGODA Z FIZYKĄ

Studentów gr. I informujemy, że na skrzynki pocztowe nauczycieli/​rodziców powędrowały dziś zajęcia z Wydziału Fizyki. Zyczymy Wam dobrej zabawy i przypominamy, że zachęcamy do dokumentowania (fotograficznego/​filmowego) i podsyłania materiałów na skrzynkę KU — upominki od naukowców z fizyki za aktywność na zajęciach czekają!

Pozdrawiamy!

2021-​05-​18

FIZYCZNA CIEKAWOSTKA!

Czy wśród studentów gr. I są mali fizycy?:)

Mamy taka nadzieję i wraz z Wydziałem Fizyki UAM zapraszamy do wspólnej zabawy! XZgodnie z umową w przyszłym tygodniu na skrzynkach mailowych nauczycieli/​rodziców pojawia sie zajęcia z fizyki. Będą mieć one jednak formułę “zdalnego warsztatu” dlatego juz teraz publikujemy listę artykułów, w które warto będzie sie uzbroic do poszczególnych eklsperymentów przed włączeniem materiału:

1) sznurek, rurka do napojów, balonik, taśma, nozyczki, brystol/​kolorowe kartki, pisaki/​markery, patyczek od szaszłyków, klamerka;

2) bibuła, tektura (np. karton), klej, nożyczki, pisaki, balon;

3) balony, nitka, patyk/​miotła, kawałek wełny;

4) balon, cienki worek foliowy, baqwełniany ręcznik/​włosy, nożyczki;

5) balon, moneta o małym rozmiarze, pompka opcjonalnie;

6) balony, patyczki do szaszłyków.

Nauczycieli/​rodziców zachęcamy do pomocy przy zdalnym warsztacie i do dokumentowania (forograficznego/​filmowego) tego wydarzenia. Skrzynka KU czeka!:) Dla potencjalnych, kolorowych fizyków, naukowcy przygotowali drobne upominki od Wydziału!

Pozdrawiamy!

2021-​04-​29

ŚWIATŁO OCZAMI CHEMIKA!

Co światło ma wspólnego z chemią? Czym się charakteryzuje i do czego jest “zdolne” pod kątem chemicznym? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań, kolorowi studenci gr. II odnajdą w kwietniowym materiale dydaktycznym.

Pozdrawiamy!

2021-​04-​28

POCIĄG MAGNETYCZNY!

Stan przestrzeni, w której siły działają na poruszające się w nim ładunki elektryczne — tak najprościej można zdefiniować pole magnetyczne. Czym się charakteryzuje oraz na jakich zasadach działa? Studenci gr. I. poznają dziś przedsmak fizyki, a całkowita fizyczna uczta (zgodnie z zapowiedziami mailowymi) pojawi się w maju.

Pozdrawiamy!

2021-​03-​24

INDIANIE I SKRZYPCE!

Co maja ze soba wspólnego Indianie i skrzypce? Odpowiedzi na to oraz wiele innych pytań, kolorowi studenci poznają w materiale dydaktycznym przygotowanym przez Studio Filmowe i Wydział Teologiczny,

W związku z tym uprzejmie informujemy, ze na skrzynkach mailowcyh nauczycieli/​rodziców zajęcia powinny być już do pobrania.

Pozdrawiamy!

2021-​03-​17

DZIEŃ ŚW. PATRYKA!

Czy wiecie, że dzisiejszy dzień ma kolor zielony? Wszystko za sprawą globalnego święta, czyli dnia św. Patryka. Tegoroczne obchody, z wiadomych względów, będa wyglądały inaczej niż zwykle, ale wraz z Ambasadą Irlandii zachęcamy do wzięcia udziału.

Mimo, że dzień św. Patryka to narodowe święto Irlandii, to obchodzi sie go na całym świecie m.in. przez akcje global greening, do której dziś wieczorem dołaczą tez niektóre polskie miasta, podświetlając swoje najbardziej rozpoznawalne obiekty na zielono.

Kolorowych studentów zachęcamy zatem do wieczornego spaceru ze swoimi rodzicami/​opiekunami w poszukiwaniu zielonych budynków. Będzie ich 6. Dla ułatwienia dodamy, że jednym z nich będzie aula UAM.

p.s. Skrzynka kolorowy@​amu.​edu.​pl czeka na Wasze spacerowe fotki z zielonym akcentem.

Pozdrawiamy!

2021-​03-​16

STAROŻYTNOŚĆ WOKÓŁ NAS. ANTYCZNE ŚLADY WE WSPÓŁCZESNEJ KULTURZE, JĘZYKU I…JEDZENIU

Czy starożytnośc jest ciągle żywa? Czy to, co nas otacza, czego używamy, co znamy, co jemy jest z nia powiązane? Na niesamowitą dydaktycznie podróż antycznymi śladami zapraszamy studentów gr. I, do których powędrowały już marcowe zajęcia.

Pozdrawiamy!

2021-​02-​24

CO KAŁAMARNICE I MĄTWY MAJĄ WSPÓLNEGO Z KSIĄŻKĄ? CZYLI JAK POWSTAWAŁY KSIĄŻKI W DAWNYCH WIEKACH

Kałamarnice, mątwy i książki? Na pierwszy rzut oka wydaje się to być połączenie dość abstrakcyjne, a jednak jak będą mogli przekonać sie studenci gr. I, coś je ze sobą łączy.

Na skrzynki mailowe nauczycieli i rodziców powędrowały pierwsze zajęcia w semestrze letnim.

Pozdrawiamy!

2021-​02-​19

KOLEJ NA MATEMATYKĘ

Co wspólnego ma matematyka z pociągami i ruchem kolejowym? Na te i inne pytania odpowiedzą prowadzący pierwsze zajęcia dla gr. II w semestrze letnim z Wydziału Matematyki i Informatyki UAM. Uprzejmie informujemy, że pliki wylądowały już na skrzynkach nauczycieli/​rodzciów.

2021-​01-​22

ELEKTRYZUJĄCY MÓZG

Uprzejmie informujemy, że na skrzynki mailowe nauczycieli i rodziców powędrowały zajęcia dla studentów gr. II.

2021-​01-​21

ROZWIJAMY SKRÓTYPRZEDNIA ZABAWA JĘZYKOWA

Uprzejmie informujemy, że na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców studentów gr. I powędrowały styczniowe zajęcia!

2020-​12-​15

SMOKHISTORIA PRAWDZIWA

Uprzejmie informujemy, że na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców studentów grupy starszej, zostały wysłane zajęcia nr 3 z Wydziału Historii.

2020-​12-​14

TRZY OPOWIASTKI O ZABAWKACH

Uprzejmie informujemy, że na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców grupy I, powędrowały grudniowe zajęcia!

Pozdrawiamy gorąco!

2020-​11-​25

NOC NAUKOWCÓW!

W ostatni piątek listopada odbędzie się jedyna taka noc w Europie – Noc Naukowców. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu kolejny raz będzie częścią tego wydarzenia. Tym razem, z wiadomych względów, budynki UAM pozostaną zamknięte dla publiczności, ale wszystkich zapraszamy bardzo gorąco do świata wirtualnego, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja imprezy.


27 listopada od godziny 16 zapraszamy Was do studia NN LIVE www​.poz​nan​.noc​naukow​cow​.pl W czasie transmisji prowadzący będą łączyć się z naukowcami z poszczególnych uczelni, a swoją premierę będą miały także różnego rodzaju materiały dydaktyczne przygotowane przez naukowców i studentów specjalnie na tą okoliczność.

To jednak nie wszystko. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na specjalny kanał Youtube www​.youtube​.com/​c​h​a​n​n​e​l​/​U​C​H​c​C​I​V​5​d​V​8​y​4​_​X​L​h​A​y​T​o​K​V​Q​/​v​ideos dedykowany Nocy Naukowców w UAM. To właśnie tam pierwszy raz światło dzienne ujrzą wszystkie propozycje przygotowane przez wydziały i jednostki UAM. Będzie ciekawie!

Dodatkowo, wiele wydziałów będzie w dniu wydarzenia, na swoich kanałach społecznościowych prowadzić relacje, konkursy, czy propozycje live – zachęcamy do obserwowania.

Polecamy wzięcie udziału w tym absolutnie bezprecedensowym wydarzeniu, które nie miałoby szans się odbyć bez zaangażowania naukowców, studentów oraz pracowników administracyjnych z poszczególnych wydziałów/​jednostek UAM!

PROGRAM UAM_​NN

2020-​11-​25

ZAJĘCIA NR II

Materiał z kolejnymi zajęciami powędrował już na skrzynki odbiorcze nauczycieli/​rodziców. Zapraszamy do pobierania, a kolorowym studentom życzymy dobrego oglądania!

2020-​10-​29

ZAJĘCIA NR I — GR.II

Na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców gr. II powędrowały pierwsze zajęcia w semestrze zimowym!

Cykl spotkań KU 202021 online rozpoczyna Wydział Psychologii i Kognitywistyki:

dr Julita Wojciechowska (Zakład Psychologii Rozwoju) — “Samodzielne uczenie się — co jest w nim ważné i oczym należy pamiętać?”

Bardzo dziękujemy Pani Doktor oraz całej ekipie Uniwersyteckiego Studia Filmowego!

2020-​10-​27

ZAJĘCIA NR I — GR.I

Na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców gr. I powędrowały pierwsze zajęcia w semestrze zimowym!

Cykl spotkań KU 202021 online rozpoczyna Wydział nauk Geograficznych i Geologicznych:

prof. Iwona Hildebrandt-​Radke z Pracowni badań Antropocenu zaprasza na: Poznań — historia miasta zapisana w osadach”.

Bardzo dziękujemy Pani Profesor oraz całej ekipie Uniwersyteckiego Studia Filmowego!

2020-​10-​20

KOLOROWA INAUGURACJA ONLINE!

????Historia dzieje się na naszych oczach!????

To już 10 lat, jak jesteśmy z Wami, ale za to pierwszy raz w takiej formule. Mamy nadzieję, że pomimo trudnych czasów nasze kolorowe materiały dydaktyczne rozweselą i naukowo zaintrygują Wasze umysły.

Dzisiejsza inauguracja zawiera:

- KOLOROWY W KOSMOSIE — wykład przygotowany przez dr hab. Agnieszkę Kryszczyńska, Dyrektora Instytutu Obserwatorium Astronomicznego UAM,

- WIRTUALNY SPACER PO UAM — żebyście dokładnie mogli zwiedzić uniwersyteckie przestrzenie przed rozpoczęciem studiowania,

- KOLOROWY BONUS — żebyście mogli poczuć się jak pełnoprawni studenci Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, którymi od dziś oficjalnie jesteście.

p.s. Do zobaczenia na pierwszych zajęciach juz w przyszłym tygodniu!????????

2020-​10-​16

WYNIKI REJESTRACJI!

Uprzejmie informujemy, że już w piątek, na skrzynki mailowe powędrowały wyniki tegorocznej rekrutacji na X edycję Kolorowego Uniwersytetu online.
Kolorowym studentom gratulujemy, a tych, którzy mieli mniej szczęścia, zapraszamy serdecznie do udziału za rok (oby już w formie realnej).
Pozdrawiamy!

2020-​10-​14

NALEPSZE ŻYCZENIA!

Wszystkim nauczycielom z okazji ich święta życzymy zdrowia, uśmiechu i wytrwałości!

2020-​10-​14

Z OSTATNIEJ CHWILI!

NA SPECJALNE ŻYCZENIE ZAINTERESOWANYCH:

DO 15.10. DO GODZ. 12:00 WŁĄCZAMY DODATKOWĄ REJESTRACJĘ DLA KLAS IV-​V!

2020-​10-​14

PARTNERZY PROJEKTU 202021!

Nasi PRZYJACIELE!

Niezmiennie, od lat!

2020-​09-​16

EDYCJA 202021

Bądźcie czujni — Szczegóły niebawem!:)

Tymczasem zapraszamy Was do zakładek: regulamin oraz pliki do pobrania.

Pozdrawiamy!

Partner strategiczny

Partnerzy honorowi

Partnerzy medialni

               

                                                                                   

Partnerzy