Aktualności

2019-​12-​13

JAK DAWAĆ I JEDNOCZEŚNIE ZYSKIWAĆ — O TYM, ŻE POMAGANIE JEST ZAWSZE W CENIEWYDZIAŁ STUDIÓW EDUKACYJNYCH

Dlaczego warto pomagać innym? W jaki sposób można okazać pomoc drugiemu człowiekowi? Co to jest wolontariat? Na te i wiele innych pytań studentom gr. II odpowedzi udzieliły dr Anna Ratajczak i dr Anna Rybińska. Dodatkowo, studenci WSE odegrali kilka sytuacji życiowych, w których pomaganie było na pierwszym planie. Puentą spotknia było losowe rozdawanie prezentów przygotowanych przez Wydział Studiów Edulacyjnych.

Pozdrawiamy!

2019-​12-​09

CO TO JEST PRAWO I KTO TO JEST PRAWNIKWYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI

Studenci gr. I podczas wizyty na Wydziale Prawa i Administracji dowiedzieli się od swojego wykładowcy, prof. dra hab. Marcina Lemkowskiego, wielu rzeczy dot. tematyki prawa. Pan profesor przekazał “kolorowym” wiedze m.in. o tym gdzie jest uchwalane prawo, jak się zdobywa prawniczą wiedzę, jakie są atrybuty stroju prawnika w Polsce oraz w innych krajach, jakie jest najważniejsze prawo w Polsce, co to jest kodeks cywilny, kodeks karny? itp.

Pozdrawiamy!

2019-​11-​14

FILMY ANIMOWANE DLA DZIECICZEGO I JAK UCZY WSPÓŁCZESNA BAJKA? — WYDZIAŁ NAUK POLITYCZNYCH I DZIENNIKARSTWA

Kiedy pojawiły się na świecie pierwsze filmy animowane? Czy Myszka Mickey była chłopcem? Jaki wkład w animowany przemysł wniosła twórczość Walta Disneya? Jaka jest różnica między animacjami aktualnymi, a tymi z przed kilkudziesięciu lat? Czy bajki mogą wpływać na nastrój odbiorców? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielił dr Jakub Jakubowski na zajęciach dla studentów gr. II.

Dodatkowo, Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa jako gospodarz listopadowego spotkania przywitał “kolorowych” pysznymi słodkościami.

Pozdrawiamy!

Zajęcia pt. “Filmy animowane dla dzieci — czego i jak uczy współczesna bajka” poprowadzi dr Jakub Jakubowski z Zakładu Marketingu Politycznego i Socjotechniki).

2019-​11-​08

ZDOBYCZE CYWILIZACYJNE RZYMUWYDZIAŁ HISTORII UAM

Studenci gr. I dowiedzieli sie wczoraj m.in., że po dzis dzień wszyscy korzystamy z rzymskich zdobyczy cywilizacyjnych. Starożytni Rzymianie byli prekursorami m.in. fast-​foodów, kanalizacji, dróg, czy konstrukcji wojska.Zajęcia poprowadził prof. UAM dr hab. Łukasz Różycki z Pracowni Historii Bizancjum Wydziału Historii. Na koniec każdy mógł dotknąć i przymierzyć prawdziwego miecza i hełmu rzymskiego legionisty.

Pozdrawiamy!

2019-​10-​17

POLODOWCOWE UKSZTAŁTOWANIE TERENU POLSKI ORAZ POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI NA MAGICZNEJ CHMURZE PYŁKU KWIATOWEGOWYDZIAŁ NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH

Studenci gr. II rozpoczęli swój cykl zajęć w tegorocznej edycji projektu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Pierwszy raz w historii, juz na pierwszych zajęciach pojawił się młody wykładowca — jakub z SZP Słowikowo, który podzielił się z audytorium wiedzą na temat polodowcowego ukształtowania terenu Polski. Młodemu naukowcowi gratulujemy odwagi i ogromnej wiedzy w tym temacie!

Dorosłym wykładowcą była prof. dr hab. inż. Krystyna Milecka, która zabrała kolorowych studentów w przeszłość na magicznej chmurze kwiatowego pyłku. Wszyscy mogli dowiedzieć się m.in.: na czym polega badanie pyłków, dlaczego sa tak różnorodne i fascynujące oraz dlaczego stanowia tak ważné ogniwo w przyrodzie.

Pozdrawiamy!

2019-​10-​09

ZŁUDZENIA OPTYCZNEPRAWDA CZY FAŁSZ? WYDZIAŁ PSYCHOLOGII I KOGNITYWISTYKI UAM

Czym są złudzenia optyczne? Jakie są ich rodzaje oraz przyczyny? Jak działa umysł by wykorzystać te złudzenia na co dzień? Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzieliła studentom gr. I prof. UAM dr hab. Aleksandra Jasielska. Studenci bardzo chętnie włączali się do badań w trakcie zajęć. Dodatkowo, cała grupa była bardzo przejęta swoją pierwszą wizytą w wydziałowej auli:)

Pozdrawiamy!

2019-​10-​02

MŁODZI WYKŁADOWCY

Wszystkich studentów IX edycji Kolorowego Uniwersytetu zachęcamy do nadsyłania propozycji swoich wykładów:

Wymogi:

– temat prezentujący zainteresowania naukowe, hobbystyczne itd.

– czas trwania — 10 min. max.

– prezentacja Power Point.

Propozycje mozna podsyłać na kolorowy@​amu.​edu.​pl, z dopiskiem “Młody naukowiec” w tytule maila Terminy zajęć dostępne są w zakładkach z harmonogramami grup.

Pozdrawiamy!

2019-​09-​24

KOLOROWA INAUGURACJA

Już jutro o godz. 15:00 zostanie zainaugurowany IX sezon Kolorowego Uniwersyetu w roku akademickim 201920 — w auli UAM znów będzie głośno, kolorowo i uroczyście!

Staramy się, by każda edycja była inna i tak też będzie tym razem. W tym roku za sprawą “Bajecznych dźwięków”, w wykonaniu chóru oraz solistów z Wydziału Pedagogiczno-​Artystycznego w Kaliszu.

Partner strategiczny

Partnerzy honorowi

Partnerzy medialni

               

                                                                                   

Partnerzy