Aktualności

2020-​06-​10

ABSOLUTORIUM 201920

Zgodnie z zapowiedziami, w tym szczególnym dniu dla naszych kolorowyc” absolwentów, odpalamy obiecane niespodzianki!!!

NIESPODZIANKA NR 1

Przesyłamy słowo od Rektora KU, prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk (które na pamiątkę zawita również na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców).

NIESPODZIANKA NR 2

Każdy, kolorowy absbsolwent i tak otrzyma dyplom ukończenia IX edycji Kolorowego Uniwersytetu 2019/​20, których druk juz trwa.

NIESPODZIANKA NR 3

Wieloletni partner projektu, Laboratoriu Wyobraźni PPNT, opracował wyjątkowe i bonusowe zajecia pt.“Wirtualna wycieczka przyrodnicza, czyli wyprawa wzdłuz brzegów Warty”, które w trakcie dzisiejszego dnia trafia również na skrzynki mailowe nauczycieli/​rodziców.

DZIĘKUJEMY za tegoroczną, owocną wspólpracę naszym Patronom Honorowym, Patronom Medialnym, Partnerom oraz Partnerowi Strategicznemu!

DZIĘKUJEMY również wszystkim, którzy kolejny rok wspierali Kolorowy Uniwersytet merytorycznie, organizacyjnie, administracyjnie, technicznie, logistycznie itp.

Życząc wakacji pełnych słońca i spokoju, z wielką nadzieją mówimyDO ZOBACZENIA”! :)

2020-​06-​03

KOLOROWE ABSOLUTORIUM

Inauguracja oraz absolutorium Kolorowego Uniwersytetu należą do absolutnie wyjątkowych wydarzeń w trakcie każdego roku akademickiego w Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Te 2 dni z uniwersyteckiego kalendarza sprawiają, że aula UAM wypełnia się po brzegi kolorowymi studentami, których śmiech, zachwyt i gwar bezapelacyjnie ożywiają to dostojne wnętrze.

Niestety, w tym roku nie będzie nam dane świętować zakończenia IX edycji projektu (z przyczyn wiadomych i związanych z nimi regulacji zarówno zewnętrznych, jak i przepisów wewnętrznych).

Ale, ale — nie smucimy się! Dobrze nas już znacie i wiecie, że my się nigdy nie poddajemy!

Podobnie jak było w sytuacji, gdy dzięki naszym super naukowcom nie przepadły żadne zajęcia i dokończylismy kolorowy rok akademicki w trybie online, tak i teraz obiecujemy, że zadbamy o Was jak najlepiej potrafimy!

W związku z tym informujemy, że każdy absolwent i tak otrzyma dyplom ukończenia Kolorowego Uniwersytetu w roku akademickim 201920. Dodatkowo uwijamy się jak “mrówki”, by w przyszłym tygodniu móc zaserwować Wam kilka niespodzianek w ramach tegorocznego pożegnania.

Obserwujcie zatem uważnie skrzynki mailowe oraz nasze kanały internetowe.

Pozdrawiamy!

2020-​06-​01

DZIEŃ DZIECKA!

W ten słoneczny poranek, wszystkim kolorowym studentom oraz absolwentom poprzednich edycji, przesyłamy najlepsze życzenia!

Niech niezliczone pokłady energii nigdy Was nie opuszczają, uśmiech gości na Waszych twarzach nieustannie, a nauka niech przez całe życie rozbudza w Was ciekawość świata oraz pasję do jej odkrywania!

Wszystkiego NAJLEPSZEGO z okazji Dnia Dziecka!

2020-​05-​12

KOLOROWY MAJ ONLINE!

Mamy dla Was dobre wieści — reagując na trwającą sytuację, we współpracy z naukowcami UAM, serwujemy kolorowym studentom zajęcia z majowego grafiku również w formie online!

GR.I:

 • Z PLECAKIEM I LUPĄ NA ROZDROŻACHPRZEZ OCEANY, LĄDY I MORZA

Joanna Markiewicz, Natalia Hałas, Mateusz Sowelo (Ogród Botaniczny UAM)

GR.II:

 • Z ŻYCIA NIESPORCZAKÓW, CZYLI DLACZEGO BYWAJĄ NAZYWANE ŚPIĄCYMI KRÓLEWNAMI?

prof. UAM dr hab. Łukasz Kaczmarek — Zakład Taksonomii i Ekologii Zwierząt, Wydział Biologii


 • SCIENCE ON STAGENAUKI PRZYRODNICZE NA SCENIE

Pracownia Popularyzacji i Demonstracji Fizyki, Wydział Fizyki

Materiały dydaktyczne od prowadzących zawitają na skrzynkach mailowych nauczycieli/​rodziców wraz z pozostałymi informacjami organizacyjnymi, najpóźniej do końca maja.

Pozdrawiamy!

2020-​05-​11

XVII OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK!

Przypominamy, że od piątku trwa XVII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu.

Dziś kolejny dzień premierowych filmów i wykładów o niezwykłych i najciekawszych zbiorach specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej “Zasmakuj w bibliotece”.

Wszystkie propozycje dostępne są na kanale YT:

https://​www​.youtube​.com/​u​s​e​r​/​U​A​M​p​oznan

https://​www​.youtube​.com/​w​a​t​c​h​?​v​=​A​v​-​D​5​J​n4zHg

Zapraszamy serdecznie!

2020-​05-​07

101 URODZINY UAM!

7 maja 1919 roku odbyła się pierwsza inauguracja Wszechnicy Piastowskiej – dzisiejszego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Co roku, w tym dniu, uniwersytecka społeczność, spotyka się w Auli UAM na tradycyjnym Koncercie Majowym i świętuje urodziny Alma Mater, ale w tym roku z powodu pandemii, będzie inaczej. O godz. 18:00 przeniesiemy się w muzyczną podróż do Auli Uniwersyteckiej, by wysłuchać koncertu „Amor i Psyche” przygotowanego przez prof. Krzysztofa Szydzisza wraz z połączonymi chórami. Koncert dostępny będzie pod linkiem: https://​youtu​.be/​J​O​G​h​W​J​0upZg
Zapraszamy do wirtualnego uczestnictwa również naszych, kolorowych studentów oraz ich rodziny, nauczycieli.
Cytując JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. Andrzeja Lesickiego: “Niech to, co niewyrażalne słowem, dopełni muzyka. Niech towarzyszy nam zdrowie, nadzieja na dobrą przyszłość oraz niezachwiana wiara we własne siły i możliwości.”

2020-​05-​04

ZRÓB SOBIE PRZERWĘ! UAMówi — 11:00

Zachęcamy do obserwowania kolejnych wykładów z cyklu “Zrób sobie przerwę! UAMówi-11:00″.

Od 4.05. startuje kolejna seria prelekcji online. Nasi naukowcy i ich ciekawe wykłady czekają!

Przypominamy, że każdy wykład dostępny jest również na naszym profilu FB.

2020-​04-​27

KOLEJNI MŁODZI WYKŁADOWCY ONLINE!

W czasach zarazy pokrzywdzeni są nie tylko naukowcy z poszczególnych wydziałów UAM oraz kolorowi studenci jako ich odbiorcy, ale również nasi młodzi wykładowcyci, którzy dobrowolnie zgłosili się, by z kolorowymi rówieśnikami podzielić się swoimi pasjami, czy zainteresowaniami.
Zgodnie z tym, o czym informowalismy ostatnio, dbamy o to, by potencjał naukowy uczestników projektu się nie zmarnował (nawet mimo tej dla wszystkich z nas, trudnej sytuacji). Dlatego na dobry początek tygodnia, na skrzynkach mailowych nauczycieli/​rodziców gr. II, wylądował już materiał dydaktyczny pt. “CZYM RÓŻNIĄ SIĘ MIĘDZY SOBĄ JĘZYKI SŁOWIAŃSKIE?” przygotowany przez Zuzannę i Agatę z SP w Dąbrowie.
Wielkie podziękowania dla dziewczynek, ich rodziców oraz wychowawczyni za pomoc w wirtualnej realizacji tego pomysłu!

2020-​04-​23

MŁODY WYKŁADOWCA ONLINE!

W czasach zarazy pokrzywdzeni są nie tylko naukowcy z poszczególnych wydziałów UAM oraz kolorowi studenci jako ich odbiorcy, ale również nasi młodzi wykładowcyci, którzy dobrowolnie zgłosili się, by z kolorowymi rówieśnikami podzielić się swoimi pasjami, czy zainteresowaniami. Często wymagało to dużego, ponadrogramowego wysiłku oraz poświęconego czasu.
Jednak potencjał młodych naukowców w naszym projekcie się nie zmarnuje (nawet w tak ciężkich okolicznościach). Dlatego materiał dydaktyczny opracowany przez Filipa, a stworzony we współpracy z jego Mamą, już powędrował na skrzynki mailowe nauczycieli z gr. II.
Dziękujemy ogromnie Filipowi za zaangażowanie oraz kreatywność!!:)
p.s. Efektem pracy online pozostałych “młodych” podzielimy się na początku przyszłego tygodnia.

2020-​04-​06

KOLOROWY KWIECIEŃ ONLINE!

UWAGA, UWAGA!!
Niestety, w zaistniałej sytuacji, w kwietniu się nie zobaczymy na zajęciach w realu, ALE nasi wykładowcy zobaczą się z kolorowymi studentami w trybie zdalnym!

Kwietniowy plan zajęć KU ONLINE przedstawia się nastepująco:

– gr. I — CHEMIA RAKIETOWA — prof. dr hab. Błażej Gierczyk, prof. dr hab. Maciej Zalas (Zakład Chemii Supramolekularnej, Wydział Chemii UAM)

– gr. IIKIM WSPÓŁCZEŚNIE JEST AKTOR? CYFROWE AKTORSTWO,CZYLI O NOWYCH FORMACH AKTORSTWA FILMOWEGO — dr Joanna Sikorska (Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych WFPiK).

Stosowne materiały elektroniczne, przygotowane przez naszych wykładowców (wraz z pieczątką zaliczeniową), powędrowały już na skrzynki mailowe opiekunów tegorocznych studentów.

Jesteśmy dla Was i we współpracy z chętnymi naukowcami UAM staramy się w miarę możliwości, dostosowywać KU do tej trudnej, również i dla nas, sytuacji.

**Komunikat dot. tylko i wyłącznie miesiąca kwietnia. Cały czas głęboko wierzymy, że majowe zajęcia uda się przeprowadzić w tak bardzo lubianej przez naszych studentów formie. Jednocześnie też śledzimy na bieżąco komunikaty oraz zalecenia władz UAM dot. tej ciężkiej sytuacji, w której znalazła się cała uczelnia. W związku z tym będziemy, wszystkich tegorocznych uczestników projektu, informować na bieżąco o dalszym rozwoju sytuacji**.

2020-​03-​23

!PRZYPOMINACZ!

Przypominamy zalecenia Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego aktualne cały czas:

!!DBAJ O SWOJA ODPORNOŚĆ!!

 • często myj ręce wodą z mydłem lub dezynfekuj je płynami z alkoholem o stężeniu co najmniej 60%,
 • unikaj dotykania oczu, nosa i ust nieumytymi rękami,
 • nie podawaj dłoni na powitanie,
 • UNIKAJ MIEJSC, W KTÓRYCH PRZEBYWA WIELE OSÓB PONIEWAŻ WIRUSY PRZENOSZĄ SIĘ DROGĄ KROPELKOWĄ,
 • zachowaj min. 1,5m odległości od rozmówcy,
 • jeśli kaszlesz lub kichasz zakryj usta i nos zgiętym łokciem,
 • odżywiaj się zdrowo i nawadniaj organizm,
 • dbaj o regularny sen.

!!DBAJ O SWOJE OTOCZENIE!!

 • regularnie dezynfekuj powierzchnie dotykowe (biurka, lady, stoły, klamki, włączniki światła itp.),
 • często dezynfekuj swój telefon,
 • nie kładź telefonu na stole i nie korzystaj z niego podczas posiłków,
 • ZACHOWAJ SPOKÓJ - nie rób zakupów na zapas.

2020-​03-​23

WYDZIAŁ CHEMII GR. I. — COVID-​19

Informujemy, że w związku z trwającą sytuacją związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce i decyzji o przedłużeniu tego stanu do świąt Wiekiej Nocy, zaplanowane na 7.04. zajęcia dla gr. I na Wydziale Chemii UAM, nie odbędą się - zgodnie z zarządzeniem nr 431÷2019÷2020 z dnia 11 marca 2020 roku JM Rektora prof. UAM dr hab. Andrzeja Lesickiego. Jego treść raz jeszcze wstawiamy w tym komunikacie (dostępna jest również w plikach do pobrania).

http://​amu​.edu​.pl/​_​_​d​a​t​a​/​a​s​s​e​t​s​/​p​d​f​_​f​i​l​e​/​0025​/​109357​/​431​_​2019​_​2020​_​Z​a​r​z​a​d​z​e​n​i​e​-​R​e​k​t​o​r​a​-​w​-​s​p​r​a​w​i​e​-​k​o​r​o​n​o​w​i​r​u​s​a.pdf

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, przestrzegać zaleceń i czekać na dalszy rozwój wydarzeń i związanych z nimi decyzji, o których w pierwszej kolejności będziemy informować na bieżąco tak, jak do tej pory, czyli za pośrednictwem komunikatów mailowych.

Przypominamy, że cały czas jesteśmy dostępni online.

Pozdrawiamy!

2020-​03-​16

ZARZĄDZENIE REKTORA UAMKORONAWIRUS

Zachęcamy do zapoznania się z zarządzeniem JM Rektora Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, prof. UAM dr. hab. Andrzeja Lesickiego z dnia 11 marca 2020 r.w sprawie dalszych działań podejmowanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa wywołującego chorobę COVID-​19 wśród członków społeczności Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

https://​amu​.edu​.pl/​_​_​d​a​t​a​/​a​s​s​e​t​s​/​p​d​f​_​f​i​l​e​/​0025​/​109357​/​431​_​2019​_​2020​_​Z​a​r​z​a​d​z​e​n​i​e​-​R​e​k​t​o​r​a​-​w​-​s​p​r​a​w​i​e​-​k​o​r​o​n​o​w​i​r​u​s​a.pdf

Czekamy na dalszy rozwój sytuacji. W zależności od niej będziemy przekazywać stosowne komunikaty. Póki co, życząc wszystkim duuuuuuuużo zdrowia, pozdrawiamy z domu!✌️

2020-​03-​10

KOMUNIKATKORONAWIRUS

Uprzejmie informujemy, że w zwiazku z sytuacją zagrożenia koronawirusem, powołując się na decyzję dotyczącą zawieszenia od jutra (tj.11.03.) zajęć w m.in. poznańskich placówkach edukacyjnych, informujemy, że jutrzejsze zajęcia, które miały odbyć się na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAMODWOŁANE.

Dodatkowo też informujemy, że o ewentualnym rozwoju sytuacji dot. kolejnych zajęć w harmonogramie będziemy informować Państwa na bieżąco za pośrednictwem komunikatów mailowych.

Partner strategiczny

Partnerzy honorowi

Partnerzy medialni

               

                                                                                   

Partnerzy