Aktualności

2018-​12-​13

CZEGO NIE WIEDZIAL GUMBALl I ZYGZAK MCQUEENTAJNIKI ROZPRAW SĄDOWYCHWYDZIAŁ PRAWA I ADMINISTRACJI UAM

Sędzia Surowy, Sędzia Dokładny, Sędzia Surowy, Sędzia Wnikliwy, czyli kolorowy skład sędziowski, a na sali rozpraw Adwokat Dokładny, Ochronny, Precyzyjny vs. Prokurator Groźny, Srogi i Pracowity.

Symulacja rozprawy sądowej oraz uchwalanie kolorowej ustawy to były tematy przewodnie zajęć na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Wykładowca dr Michał Urbańczyk zabrał studentów gr. II w pświat prawa w teorii i praktyce.

Fotorelacja jest dostępna w naszych galeriach.

Pozdrawiamy!

2018-​12-​07

KOLOROWE MIKOŁAJKI W LABORATORIUM WYOBRAŹNI PPNT

Kolorowi studenci imieniny św. Mikołaja świętowali w Laboratorium Wyobraxni PPNT. Zajęcia podzielone były na 3 bloki: zwiedzanie wystawy wraz z naukowym objasnieniem eksponatów, których potem każdy mógł dotknąć, warsztaty chemiczne oraz kinetyczne gry uczące współpracy i koordynacji umysłowej.

Fotorelacja jest dostepna w naszych galeriach.

Pozdrawiamy!

2018-​12-​05

MUZYKA Z PAPIERUWYDZIAŁ STUDIÓW EDUKACYJNYCH UAM

Studenci gr. I stworzyli jedną, wielką, kolorową orkiestrę, której dyrygentem była dr Katarzyna Forecka-​Waśko. Zadaniem kazdego było tworzenie dźwięków, na rózne sposoby, zgodnie z instrukcjami naukowca ze specjalnego papieru.

Ponadto była tez partytura, nuty, pianino na żywo i pokazy tanczne przygotowane przez studentów Wydziału Studiów Edukacyjnych UAM, a na koniec choreografie wspólnie z chetnymi studentami.

Fotorelacja juz wkrótce w naszych galeriach!

2018-​11-​23

FASCYNUJĄCY KOSMOS ORAZ NA TROPIE MUZYCZNYCH ZAGADEKWYDZIAŁ HISTORYCZNY UAM

Tajemnice czarnych dziur, największe oraz najmniejsze gwiazdy wraz z ich odległością od naszej planety, gwiazda neutronowa, czy Kwazar to tylko niektóre kwestie, które w swoim wystąpieniu przedstawił pierwszy, młody wykładowca tegorocznej edycji KU, Oskar Kuźmik z SP w Żerkowie. Gratulujemy młodemu naukowcowi odwagi i ogromnego potencjału badawczego!

Na trop muzycznych zagadek studentów gr. II zabrała prof. dr hab. Alina Mądry z Zakładu Muzykologii Wydziału Historycznego UAM. Pani Profesor przedstawiając tajniki pracy badawczej zaprezentowała studentom KU m.in. tajniki produkcji skrzypiec, starodawne druki potwierdzające fakt, że topowi konstruktorzy funkcjonowali w Poznaniu w XVIII wieku. Ponadto wszyscy mieli możliwość posłuchać starodawnych instrumentów oraz zobaczyć najbardziej oryginalne konstrukcje muzyczne. Instrumenty, dźwięki i tradycja łącząca się z nowoczesnością to coś niesamowitego w odniesieniu do muzykologii, co nasi studenci na pewno potwierdzą.

Pozdrawiamy!

2018-​11-​09

JAK ZROBIC SELFIE, ŻEBY INNI SIĘ NIE ŚMIALI? CZYLI SŁÓW KILKA O INTERNECIEWYDZIAŁ NAUK POLITYCZNYCH I DZIENIKARSTWA UAM

Tajniki sieci, niebezpieczeństwa, plusy i minusy internetu przedstawili dr Szymon Ossowski (Prodziekan ds. studenckich WNPiD) i Weronika Dopierała (Redaktor Naczelna Kuriera Akademickiego), na zajęciach dla gr. I. Były warsztaty z poprawnego robienia zdjęć telefonem oraz kolorowy hit w postaci balonów, które każdy mógł zabrać ze sobą po zajęciach. Dodatkowo, nasi studenci zyskali dużą pewność siebie i z wielką chęcią oraz ciekawością współpracowali z wydziałowymi mediami (tj. np. redakcja Flesza).

Przypominamy o komunikacie Prodziekana Ossowskiego -> każda grupa/​szkoła ma możliwość wzięcia udziału w warsztatach telewizyjnych lub radiowych przygotowanych przez WNPiD. Zainteresowani mogą zgłosic się juz w trybie bezpośrednim do p. Prodziekana w celu umówienia takiej wizyty.

Fotorelacja jest juz dostępna.

Pozdrawiamy!

2018-​10-​19

CZY OBCY TO OBCY? WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH UAM

Czy obcy to obcy? Odpowiedzi na to pytanie badawcze poczukiwali wczoraj kolorowi studenci gr. II., a pomagała im w tym prowadząca zajęcia, mgr Alicja Skrzypczak z Instytutu Filozofii WNS. Uczestnicy mogli dowiedzieć się m.in. jak mają się poglądy filozofa Emmanuela Levinasa dot. twarzy w zestawieniu z czasami obecnymi, dlaczego tak mało z nas nie boi się obcych, skąd bierze się w nas lęk przed odmiennością oraz dlaczego mimo różnic Tarzan potrafił porozumieć się z Jane.

Fotorelacja dostępna w naszych galeriach oraz na https: //www.facebook.com/KolorowyUniwersytet/.

2018-​10-​11

PATRZCIE DO GÓRY. BALONY! RAKIETY! CHMURY! — WYDZIAŁ NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH UAM

Troposfera, stratosfera, mezosfera, termosfera, egzosfera, czyli wszystkie elementy atmosfery zostały dziś wzięte pod lupę przez Jakuba Sypniewskiego z Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM, który jako dorosły naukowiec wprowadził studentów gr. I w świat tajników nauk przyrodniczych. Dowiedzieliśmy się dlaczego rakiety nie zanieczyszczaja powietrza podczas startu, na czym polegaja loty balonem, jaka temperatura panuje w okolicach słońca itp. Dodatkowo, kazdy element tematu zajęć był potwierdzany róznymi doświadczeniami, by kolorowi studenci mogli poznać świat nauk geograficznych również w praktyce.

Fotorelacja dostępna w naszych galeriach oraz na www​.face​book​.com/​K​o​l​o​r​o​w​y​U​n​i​w​e​r​s​ytet/

2018-​10-​04

KOLOROWA NAUKAKONKURS

  1. Przedmiotem konkursu są prace nawiązujące do hasła „KOLOROWA NAUKA” – mogą to być wszelkiego rodzaju rysunki, wydzieranki, budowle, cuda z plasteliny lub inne pomysły autorstwa studentów KU obrazujące ich skojarzenia z kolorami i nauką.
  1. Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne, a udział w nim może wziąć każdy, zarejestrowany student Kolorowego Uniwersytetu 201819.
  1. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac w działalności związanej z promocją projektu (np. wykorzystywanie prac na stronie internetowej projektu/​profilu na face​book​.com).
  1. Konkurs rozpoczyna się 10 października i trwa do 9 listopada 2018 r.
  1. Każdy student może być autorem tylko 1 pracy.
  1. Każda z nadesłanych propozycji powinna być fotografią pracy konkursowej studenta i mieć NIE MNIEJ niż 300 dpi w formacie A4 w poziomie, w pełnej rozdzielczości i niepomniejszone.
  1. Ze wszystkich propozycji, zostanie wybranych 12, z których Organizator przygotuje niespodziankę dla wszystkich uczestników tegorocznej edycji projektu.
  1. Wszystkie propozycje należy przesyłać na adres: kolorowy@​amu.​edu.​pl wpisując w tytule maila KOLOROWA NAUKA, a w treści imię i nazwisko studenta oraz dane opiekuna (nauczyciela-​w przypadku grup/​rodzica-​w przypadku studentów indywidualnych).

2018-​10-​03

KOLOROWY ŚWIAT STUDENTA FOTOGRAFA

Wokół nas jest pełno kolorów więc czasem warto zatrzymać się na chwilę i “pstryknąć” fotkę (samemu lub poprosić o pomoc rodziców/​rodzeństwo/​nauczycieli).

Skrzynka kolorowy@​amu.​edu.​pl czeka na zdjęcia kolorowych studentów– przyrody, szkolnego życia, wyjazdów itp. Najbardziej interesujące będą sukcesywnie umieszczane w naszych fotogaleriach, a na każdego, kolorowego fotografa będzie czekał drobny upominek.

Pozdrawiamy!

2018-​10-​03

MŁODZI NAUKOWCY

Wszystkich studentów VIII edycji Kolorowego Uniwersytetu zachęcamy do nadsyłania propozycji swoich wykładów:

Wymogi:

– temat przentujący zainteresowania naukowe, hobbystyczne itd.

– czas trwania — 10 min. max.

– prezentacja Power Point.

Propozycje mozna podsyłać na kolorowy@​amu.​edu.​pl, z dopiskiem “Młody naukowiec” w tytule maila Terminy zajęć dostępne są w zakładkach z harmonogramami grup.

Pozdrawiamy!

2018-​09-​28

KOLOROWA INAUGURACJA 201819

Gdy w zabytkowych wnętrzach auli UAM słychać gwar, pisk, czy śmiech, a w oczach pstrzy się od kolorów, to znak, że wystartował Kolorowy Uniwersytet!
W czwartek, 27.09, ok. 400 uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Poznania oraz całej Wielkopolski, uroczyście zainaugurowało rok akademicki 201819. Ósma edycja projektu będzie obfitowała w wiedzę z różnych dziedzin nauki ponieważ gospodarzami wydziałów będą wszystkie, poznańskie wydziały UAM oraz Biblioteka Uniwersytecka i Ogród Botaniczny.
Pierwsze spotkanie z Prorektor UAM ds. kształcenia i jednocześnie Rektorem Kolorowego Uniwersytetu, prof. UAM dr hab. Beatą Mikołajczyk –zakończone, indeksy rozdane, pieczątki zaliczeniowe przygotowane, grafika odnowiona, harmonogram ustalony, czyli startujemy!

2018-​09-​03

UDANEGO ROKU SZKOLNEGO 201819!

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy owocnego, słonecznego i pomyślnego nowego roku szkolnego 201819!

Jednocześnie zachęcamy do śledzenia aktualności na naszym kanale FB oraz na stronie www — pierwsze informacje o nowym sezonie Kolorowego Uniwersytetu pojawią się jeszcze w tym tygodniu.

Pozdrawiamy!

2018-​08-​20

NOC NAUKOWCÓW UAM!

Zapraszamy serdecznie absolwentów oraz przyszłych studentów Kolorowego Uniwersytetu do wzięcia udziału w tegorocznej Nocy Naukowców UAM.

Wszystkie informacje dostęone będą na stronie: http://​www​.poz​nan​.noc​naukow​cow​.pl/.

Pozdrawiamy!

2015-​10-​15

FILM PROMUJĄCY KOLOROWY UNIWERSYTET!!!

Na kolorowym profilu FB jest dostępny oficjalny materiał promujący projekt edukacyjny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, skierowany do dzieci 812 lat z terenu miasta Poznania oraz całego województwa wielkopolskiego.

FILM PROMUJĄCY KOLOROWY UNIWERSYTET

Życzymy udanego seansu!

Pozdrawiamy!

2013-​11-​15

KOLOROWA OFERTA SPONSORSKA

Kolorowy Uniwersytet dzięki współpracy z przedstawicielami instytucji oraz firm zewnętrznych stale rośnie w siłę. Bardzo dziekujemy za wsparcie tegorocznej edycji projektu wszystkim Partnerom, a w szczególności Partnerowi Strategicznemu — PKO Bankowi Polskiemu.

Mając na uwadze nieustanny rozwój projektu oraz kolejne edycje w nadchodzących latach, wybiegamy w przyszłość i udostępnamy w zakładce pliki do pobrania “Kolorową Ofertę Sponsorską”. Są to najistotniejsze fakty określające warunki współpracy ze środowiskiem zewnętrznym w ramach projektu. Kolorowy Uniwersytet to projekt otwarty na współpracę ze światem biznesu i gospodarki. Zachęcamy wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa do kontaktu.

Partner strategiczny

Partnerzy honorowi

Partnerzy medialni

               

                                                                                   

Partnerzy