Aktualności

2019-​10-​17

KONKURSMOJE KOLOROWE WAKACJE

ZASADY KONKURSOWE:

  1. Przedmiotem konkursu są prace nawiązujące do hasła „Kolorowe wakacje” – mogą to być wszelkiego rodzaju rysunki, wydzieranki, budowle, “cuda” z plasteliny lub inne pomysły autorstwa studentów KU obrazujące to, jak widzą swoje wakacje.
  2. Uczestnictwo w konkursie jest nieodpłatne, a udział w nim może wziąć każdy, zarejestrowany student Kolorowego Uniwersytetu 201920.
  3. Organizator zastrzega sobie prawo do wykorzystania prac w działalności związanej z promocją projektu (wykorzystywanie prac na stronie internetowej projektu oraz profilu na face​book​.com).
  4. Konkurs rozpoczyna się 17 października i trwa do 15 listopada 2019 r. (włącznie).
  5. Każdy student może być autorem tylko 1 pracy.
  6. Każda z nadesłanych propozycji powinna mieć NIE MNIEJ niż 300 dpi w formacie A4 w poziomie i musi byc przesłana w formie elektronicznej.
  7. Ze wszystkich propozycji, zostanie wybranych 12 „najbardziej kolorowych”.
  8. Wszystkie propozycje należy przesyłać na adres: kolorowy@​amu.​edu.​pl wpisując w tytule maila KOLOROWY KONKURS, a w treści imię i nazwisko studenta oraz dane opiekuna.

Czekamy na Wasze dzieła!

Pozdrawiamy!

2019-​10-​17

POLODOWCOWE UKSZTAŁTOWANIE TERENU POLSKI ORAZ POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI NA MAGICZNEJ CHMURZE PYŁKU KWIATOWEGOWYDZIAŁ NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH

Studenci gr. II rozpoczęli swój cykl zajęć w tegorocznej edycji projektu na Wydziale Nauk Geograficznych i Geologicznych.

Pierwszy raz w historii, juz na pierwszych zajęciach pojawił się młody wykładowca — jakub z SZP Słowikowo, który podzielił się z audytorium wiedzą na temat polodowcowego ukształtowania terenu Polski. Młodemu naukowcowi gratulujemy odwagi i ogromnej wiedzy w tym temacie!

Dorosłym wykładowcą była prof. dr hab. inż. Krystyna Milecka, która zabrała kolorowych studentów w przeszłość na magicznej chmurze kwiatowego pyłku. Wszyscy mogli dowiedzieć się m.in.: na czym polega badanie pyłków, dlaczego sa tak różnorodne i fascynujące oraz dlaczego stanowia tak ważné ogniwo w przyrodzie.

Pozdrawiamy!

2019-​10-​09

ZŁUDZENIA OPTYCZNEPRAWDA CZY FAŁSZ? WYDZIAŁ PSYCHOLOGII I KOGNITYWISTYKI UAM

Czym są złudzenia optyczne? Jakie są ich rodzaje oraz przyczyny? Jak działa umysł by wykorzystać te złudzenia na co dzień? Odpowiedzi na te oraz inne pytania udzieliła studentom gr. I prof. UAM dr hab. Aleksandra Jasielska. Studenci bardzo chętnie włączali się do badań w trakcie zajęć. Dodatkowo, cała grupa była bardzo przejęta swoją pierwszą wizytą w wydziałowej auli:)

Pozdrawiamy!

2019-​10-​02

MŁODZI WYKŁADOWCY

Wszystkich studentów IX edycji Kolorowego Uniwersytetu zachęcamy do nadsyłania propozycji swoich wykładów:

Wymogi:

– temat prezentujący zainteresowania naukowe, hobbystyczne itd.

– czas trwania — 10 min. max.

– prezentacja Power Point.

Propozycje mozna podsyłać na kolorowy@​amu.​edu.​pl, z dopiskiem “Młody naukowiec” w tytule maila Terminy zajęć dostępne są w zakładkach z harmonogramami grup.

Pozdrawiamy!

2019-​09-​24

KOLOROWA INAUGURACJA

Już jutro o godz. 15:00 zostanie zainaugurowany IX sezon Kolorowego Uniwersyetu w roku akademickim 201920 — w auli UAM znów będzie głośno, kolorowo i uroczyście!

Staramy się, by każda edycja była inna i tak też będzie tym razem. W tym roku za sprawą “Bajecznych dźwięków”, w wykonaniu chóru oraz solistów z Wydziału Pedagogiczno-​Artystycznego w Kaliszu.

Partner strategiczny

Partnerzy honorowi

Partnerzy medialni

               

                                                                                   

Partnerzy