2017-​01-​13

ZWIERZĘTA ERY MEZOZOICZNEJ ORAZ METAFIZYCZNE ZOO, CZYLI WYCIECZKA PO ZWIERZYŃCU ARYSTOTELESA — WYDZIAŁ NAUK SPOŁECZNYCH UAM

Co ma wspólnego lew, tygrys, wąż, zebra z metafizyką? Czym w ogóle jest filozofia i dlaczego ma tak dużo wspólnego z różnymi dyscyplinami nauki oraz naszym życiem na co dzień? Co oznacza jeden lew lub dwa lwy jako gatunek w odniesieniu do metafizyki? Co to wszystko ma wspólnego z Arystotelesem?

Na te pytania odpowiedzi studentom gr. II udzielił dr Krzysztof Kiedrowski z Instytutu Fizyki WNS UAM. Młodym wykładowcą była Alicja Szymańska (SP 59), które opowiedziała o swojej pasji — dinozaurach, a dokładnej o zwierzętach ery mezozoicznej.

Fotorelacja są już dostepne w naszych galeriach!