2017-​05-​18

JAK ZOSTAĆ YOUTUBEREM, CZYLI DROGA DO SŁAWY ORAZ ROŚLINY UŻYTKOWE TROPIKÓW — OGRÓD BOTANICZNY UAM

Batat, papaja, limonka kwaśna, jaraj bulwiasty, taro, ryż, pompela olbrzymia, smocze oko, kainito jadalne, męczennica jadalna itd. — co mają ze sobą te rosliny wspólnego? Wszystkie występują w dalekich tropikalnych krajach jak m.in. Wietnam, czy Papua-​Nowa Gwinea. Co je charakteryzuje, jak wyglądają, jak je zbierać? Między innymi te sekrety zdradził studentom gr. II, na ostatnich zajęciach, dr Karol Węglarski.

Młodymi wykładowcami byli Karol Adamczak i Sławosz Gajewski (ZSP Wojnowice), którzy opowiedzieli o tym jak zostać youtuberem i bardzo merytorycznie wprowadzili kolorowe audytorium w tajniki tego popularnego kanału internetowego.

Dodatkowo, wszyscy studenci mieli możliwość zwiedzić Ogród Botaniczny z przewodnikami i nacieszyć oczy piękną, kwitnącą przyrodą.

Fotorelacja już niebawem!