2017-​06-​08

KOLOROWE ABSOLUTORIUM 201617!

Czterystu studentów Kolorowego Uniwersytetu zakończyło kolejny rok akademicki, odbierając wczoraj w auli UAM, swoje pierwsze w życiu absolutorium, z rąk Prorektor UAM ds. kształcenia, prof. UAM dr hab. Beaty Mikołajczyk.

Kolorowy Uniwersytet to atrakcyjna propozycja przygody edukacyjnej skierowana do dzieci w wieku od 8 do 12 lat, uczniów szkół podstawowych z terenu Poznania i całego województwa wielkopolskiego. W mijającym VI już roku akademickim Kolorowego Uniwersytetu, wzięło udział 14-​ście poznańskich wydziałów UAM, Biblioteka Uniwersytecka oraz Ogród Botaniczny.

Spotkania Kolorowego Uniwersytetu prowadzone były przez nauczycieli akademickich, ale także przez samych żaków Kolorowego Uniwersytetu. Wykładowcą mógł stać się każdy, kto przygotował i przedstawił wykład, dotyczący zarówno tematyki zajęć, jak i swoich zainteresowań lub pasji. W tym roku było 12-​stu „młodych wykładowców”, którzy przez moment poczuli się jak prawdziwi naukowcy.

Pracownicy UAM, podczas roku akademickiego, przygotowali dla uczestników Kolorowego Uniwersytetu m.in.: wykłady interaktywne, konkursy oraz zajęcia nadprogramowe – z okazji Mikołajek w Teatrze Nowym w Poznaniu, w Dzień Dziecka w Laboratorium Wyobraźni Poznańskiego Parku Naukowo-​Technologicznego Fundacji UAM.

VII edycja projektu zaplanowana jest na druga połowę października. Nabór na kolejny rok akademicki rozpocznie się w drugiej połowie września. Szczegółowe informacje dot. nastepnej edycji pojawiać się będą na stronie internetowej oraz profilu FB KU po rozpoczęciu roku szkolnego 201718.

Wszystkim tegorocznym absolwentom, wykładowcom i przyjaciołom Kolorowego Uniwersytetu życzymy udanych i pięknych wakacji!