2018-​10-​11

PATRZCIE DO GÓRY. BALONY! RAKIETY! CHMURY! — WYDZIAŁ NAUK GEOGRAFICZNYCH I GEOLOGICZNYCH UAM

Troposfera, stratosfera, mezosfera, termosfera, egzosfera, czyli wszystkie elementy atmosfery zostały dziś wzięte pod lupę przez Jakuba Sypniewskiego z Instytutu Geoekologii i Geoinformacji UAM, który jako dorosły naukowiec wprowadził studentów gr. I w świat tajników nauk przyrodniczych. Dowiedzieliśmy się dlaczego rakiety nie zanieczyszczaja powietrza podczas startu, na czym polegaja loty balonem, jaka temperatura panuje w okolicach słońca itp. Dodatkowo, kazdy element tematu zajęć był potwierdzany róznymi doświadczeniami, by kolorowi studenci mogli poznać świat nauk geograficznych również w praktyce.

Fotorelacja dostępna w naszych galeriach oraz na www​.face​book​.com/​K​o​l​o​r​o​w​y​U​n​i​w​e​r​s​ytet/