Kolorowy Uniwersytet UAM to inicjatywa popularyzująca naukę wśród uczniów  II-V klas szkół podstawowych.

Działamy od 2010 roku starając się z każdą edycją nieustannie rozwijać.

Kolorowy Uniwersytet jest bardzo popularny w Wielkopolsce, a jego funkcjonowanie weszło na stałe zarówno do organizacji każdego, kolejnego roku akademickiego w Uniwersytecie im Adama Mickiewicza w Poznaniu, jak również roku szkolnego w placówkach oświatowych w regionie.

"Witając Was drodzy studenci Kolorowego Uniwersytetu w murach Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, życzę Wam, aby udział w przygotowanych zajęciach był początkiem Waszej przygody z nauką wyższego stopnia. Wykorzystajcie tą szansę do maksimum, ciesząc się z przynależności do akademickiej wspólnoty".

Z wyrazami szacunku,

prof. dr. hab. Zbyszko Melosik

Prorektor ds. relacji z otoczeniem społecznym
Rektor Kolorowego Uniwersytetu